Forum użytkowników i miłośników diesli

Forum Techniczne - Umiejscowienie włącznika termicznego wentylatora

bentley - 25-04-2013, 12:41
Temat postu: Umiejscowienie włącznika termicznego wentylatora
Witam

Od jakiegoś czasu przy większych obrotach i większych prędkościach ubywa płynu chłodniczego. Przy spokojnej jeździe do 2000 nic nie wycieka. Znam miejsce wycieku:

http://imageshack.us/phot.../imag0523x.jpg/

Najpierw myślałem, że to ten przewód, ale płyn po prostu na niego również leci. Gdzieś ulatuje płyn w tym miejscu przy tym zaznaczeniu na zdjęciu. Podejrzewam albo chłodnicę wody albo włącznik termiczny wentylatora. Może jego oring jest do wymiany.

Pytanie brzmi gdzie dokładnie jest ten włącznik termiczny wentylatora ? Gdzieś pod wiatrakiem chłodnicy ?
Silnik 1.9 TDI, ASV.

Pozdrawiam

tm - 25-04-2013, 14:00

w mkiv jest koło akumulatora, pod wentylatorami nic nie ma
italiano_83 - 25-04-2013, 21:13

Przecież to może zewsząd ciec .. osłony ściągnąć dolnej silnika nie możesz i popatrzeć gdzie jest wyciek ..15 min roboty .. . masz tam węże od klimy od wspomagania chłodnicę oleju, węże od układu chłodzenia, może walić olej z rury od bagnetu ...
Sztomel - 26-04-2013, 00:23

Bardziej mokro jest wydaje mi się pod miejscem montażu termostatu czyli pod pompą wtryskową gdzie wchodzi wąż na plastikowy króciec.
bentley - 28-04-2013, 12:21

Koło akumulatora to jest raczej czujnik temperatury płynu chłodzącego, a mi chodzi o włącznik termiczny wentylatora chłodnicy.
Auto było ostatnio u mechanika bo części boczne osłony silnika były do wymiany. Poprosiłem aby zwrócił uwage czy widać gdzie jest wyciek, ale nie potrafił dokładnie stwierdzić. Niby zderzak zasłaniał dół wentylatorów i chłodnicy i nie potrafił jednoznacznie stwierdzić skąd to leci.
Jestem przekonany na 100%, że to jest płyn chłodniczy. Konsystencja oraz kolor jak również ubytek w zbiorniku sugerują to jednoznacznie.

italiano_83 - 28-04-2013, 15:08

bentley napisał/a:
Koło akumulatora to jest raczej czujnik temperatury płynu chłodzącego, a mi chodzi o włącznik termiczny wentylatora chłodnicy

A żeś się uparł - włącznik wentylatora masz w chłodnicy tak jak kolega wyżej napisał koło akumulatora. Czujnik temperatury silnika jest na króćcu wodnym przy silniku, a nie w chłodnicy - przecież tam panuje zupełnie inna temperatura ...
Co to za problem zrzucić osłonę dolną i zajrzeć skąd cieknie, przecież jak z uszczelnienia termostatu to będzie widać zaciek na bloku, a jak tam jest sucho to patrzysz na chłodnice, jak się rozszczelniło miejsce w styku rdzenia z boczkami chłodnicy to wymieniasz na nową i tyle.

tm - 28-04-2013, 16:17

nie wiem jak w tdi ale w 1.8t koło akumulatora jest sterownik wentylatorow chlodnicy i czujnik temperatury

pod chlodnica jest tylko kilka "węży" ;)

nie wiem jaki masz problem, podnies auto, zdejmij oslone silnika, zderzak i wszystko masz na tacy