Forum użytkowników i miłośników diesli

Wykresy z hamowni - Skoda Octavia II 2.0 TDi 140KM

kola00 - 21-06-2007, 21:41
Temat postu: Skoda Octavia II 2.0 TDi 140KM
Wlasnie chcialem zalaczyc wykres mojej Octavki po lekkiej modyfikacji w VTG. Niestety wlasnie padl mi skaner :( Jutro w pracy umieszcze wykresik.
A na razie suche fakty:
187KM i 373Nm
Szczerze mowiac to nie wiem czy to duzo czy malo - nie mam porownania. Wydaje mi sie ze jak na miejskie vozidlo to nawet ujdzie...

moze ktos wie czy mozna cos wiecej "bepiecznie" wyciagnac z tego silnika????? Chociaz szczerze mowiac to nawet na suchym na trojce sie slizga. Moze szersze oponki?!?!? hehehe...

a o to i wykres:
http://img256.imageshack....wy3kopiami6.jpg

cofee - 21-06-2007, 21:52

wartosci calkiem calkiem ale z tego co ludzie pisza to tem motorek nie ma zbyt dobrek turbiny a co za tym idze bezpieczne wartosci sa mniejsze.. Uwazaj na turbo.

Na trojce sie slizga dziwne moze sprzeglo :D

MiKruS - 21-06-2007, 23:19

187 koni ?? :o

Oj duzo - chyba nawet za duzo. Chyba, ze jakis bardzo podatny egzemplarz trafiles, albo jest to jakis blad pomiaru...

Anway, jak przedmowca napisal - sprezarki w BKD sprawiaja problemy juz na serii, a przy tak duzej mocy prawdopodobienstwo padu jest jeszcze wieksze.

Mimo wszystko zycze bezproblemowej eksploatacji. :)

Maicroft - 22-06-2007, 07:08

Bezpieczna wartosc dla sprezarki zostala juz osiagnieta. Te turbiny z zalozenia sa za slabe na ten silnik i te przyrosty i lubia padac w juz serii :lol: