Forum użytkowników i miłośników diesli

Forum Techniczne - pytanie o pompe wtryskową

kibpaw - 06-03-2010, 15:05
Temat postu: pytanie o pompe wtryskową
Witam!!! Moje pytanie dotyczy pompy wtryskowej w silniku VW 1.9 tdi AGR w którym kąt wtrysku reguluje się na kole zębatym pompy. Czy wykręcając śruby z pokrywy górnej pompy tam gdzie jest nastawnik w celu wymiany czujnika temperatury paliwa, można rozregulować kąt ( chodzi mi głównie o tąśrube z łbem trójkątnym)
Drugie pytanie czy w Vag'u tdi timing, widoczny będzie przeskok paska rozrządu ??np. gdy wykres kąta wtrysku będzie poza skalą (ew. czym by mogło to się objawić na wykresie) lub gdzie w Vag'u będzie to widoczne
Z góry dziękuję za odpowiedzi !!!!!!!!!!!

czesław - 07-03-2010, 08:27

1 wymieniając ten czujnik kąta nie zmienisz (odkręcasz elemty pompy przecież a nie koła pasowe)

2 jak ci pasek przeskoczy to bedzie poza zakresem sporo a nawet powyżej wartości mierzonych w tdi timing

najlepić ustawić fabrycznie znaki i popatrzeć, chwila roboty a rozwiewa wszystkie wątpliwości, jesli wszystko w porządku mając już zdjęte osłony łatwo doregulować już kąt zapłonu samymi śrubami na kole pompy

kibpaw - 07-03-2010, 21:29

Dzieki za odpowiedź !!!
Zbliżam się do wymiany czujnika temp. paliwa............bo po rozgrzaniu podaje mi -7 stopni...Po wymianie chcę sprawdzić Vagiem kąt wtrysku i gdy będzie potrzeba wyregulować kołem od pompy.
Pozdrawiam

[ Dodano: 09-03-2010, 22:19 ]
Mam jeszcze pytanko czy gdy będę wykręcał tą śrube z łbem trójkątnym czy zmieni się dawka paliwa ?? ............lub czy jej ruszenie będzie miało jakieś inne skutki, będę tylko zdejmował tylko górną pokrywe. dzięki za odpowiedź

czesław - 14-03-2010, 09:53

nic sie nie stanie :mrgreen: , ewentualnie może troche podciekać to uszczelke wymienisz
Sztomel - 15-03-2010, 02:44

uszczelkę to się powinno wymienić na na nową przy wymianie pokrywki nastawnika dla świętego spokoju ale chyba, że pozostawisz starą i nic nie będzie ciekło to spoko.
kibpaw - 15-03-2010, 20:41

ok dzięki Panowie za odpowiedź Pozdrawiam