Strona Główna

Forum użytkowników i miłośników diesli

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Polecamy:

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy dwumas ARL - stuka i trzęsie
Autor Wiadomość
oo7 

Auto: leon
Wysłany: 07-02-2008, 13:38   Nowy dwumas ARL - stuka i trzęsie

Witam

Ponad miesiąc temu wymieniłem komplet sprzęgła ze względu na uszkodzone koło dwumasowe, założyłem sprzęgło Sachs performance wraz z kołem dwumasowym Sachs - wszystko nowe z gwarancją. Początkowo wydawało mi się że jest ok, natomiast teraz pojawiają się objawy - podobne do tych na starym dwumasie.
Silnik zwłaszcza jak jest zimny czasem potrafi się zatrząść - wpada w drgania i cały silnik lekko się trzęsie.
Trwa to jakieś 2-5 sekund a potem ustaje i znowu za jakiś czas się powtarza.
Jak się rozgrzeje jest trochę lepiej - objawy te występują z mniejszym nasileniem. Są one właściwie losowe - raz telepie raz nie, dodatkowo czasem słychać to lekkie stukanie które po wysprzęgleniu ustaje. Tak ogólnie to nie ma tragedii bo jest niebo a ziemia między tym co jest teraz a starym dwumasem, jednak jestem na tym punkcie już wyczulony i jeśli już wywalam tyle siana na to sprzęgło to chciałem żeby wszystko banglało jak trzeba a tu znowu kibel :( Auto miało mieć program... ale niestety po raz kolejny przeszkoda...

Samochód to leon ARL,seria, przejechane ma 94 tys z czego jakieś niecałe 2 tys na nowym kole, całość montowana w ASO.

Co z tym robić? Jeździć z tym dalej aż się wysypie całkiem nie bardzo chcę bo skończy się gwarancja a potem zostanę z tym na lodzie...
Domagać się wymiany na nowe lub jego naprawy w ramach gwarancji? Myślicie że uznają mi taką reklamację ? Nie bardzo mi się chce czekać aż wezmą koło i po dwóch tygodniach postoju stwierdzą że koło sprawne itd... i dostanę je z powrotem a do tego jeszcze będę musiał beknąć za robociznę montażu / demontażu... sam już nie wiem jak się zachować - ktoś może doradzić coś sensownego?
Może ktoś miał już przejścia z gwarancjami na dwumasy ?

pozdrawiam

lukjar7 

Auto: MK4
Wysłany: 07-02-2008, 15:05   

poprosimy korekcje dawek z vaga 8)

oo7 

Wysłany: 07-02-2008, 23:59   

lukjar7 napisał/a:
poprosimy korekcje dawek z vaga 8)

proszę:

korekcja dawek silnik zimny:

korekcja dawek silnik rozgrzany:

Mam jeszcze logi z 13 i 23 z jazdy po mieście (silnik rozgrzany), ale nie mogę pisać w html'u więc podaję odnośnik do strony poniżej:

logi kanałów 13 i 23

gdyby była taka potrzeba to mogę zrobić dodatkowe logi... :mrgreen:

Bzyku 
D.Generat

Auto: Ibiza GT TDI
Silnik: AFN
Wysłany: 08-02-2008, 06:50   

Najzdrowsze to te pompki chyba nie są ;)

lukjar7 

Wysłany: 08-02-2008, 09:35   

może trzęść przez nie ale nie musi :P

slg 

Auto: Audi A6 C6 Avant
Silnik: 3.0TDi
Wysłany: 08-02-2008, 14:46   

nie wiem co macie do tych pompek :)

23 kanał

12.0 10.0 15.0 15.0

13 knał

0.4 -0.4 -0.7 0.7

Napewno one nie są przyczyną drgań.
Być może robiłeś chiptuning i ktoś zamiast zrobić na bazie Twojego oryginału wgrał program od zupełnie innego auta , wtedy może tak sie dziać.
Jeśli nie , to przyjrzałbym sie napinaczowi , rolce , łożysku kompresora klimy itp
no i oczywiscie najważniejsze jest czy auto jest po programie , bo zły program może bardzo szybko uszkodzić nowe koło dwumasowe (450nm@2000rpm)

lukjar7 

Wysłany: 08-02-2008, 15:08   

moze poduszki silnika. a obroty faluja podczas drgan?

oo7 

Wysłany: 09-02-2008, 00:00   

slg napisał/a:
Być może robiłeś chiptuning

chiptuning to miał być... auto jest wyprowadzone przeze mnie z salonu, jak dotąd seria.

slg napisał/a:
Jeśli nie , to przyjrzałbym sie napinaczowi , rolce , łożysku kompresora klimy itp

Napinacz wymieniłem 10k km temu po zatarciu sprzęgła alternatora... ale rzeczywiście sprawdzę jak się ma pasek i jego napędzane podzespoły.

lukjar7 napisał/a:
moze poduszki silnika. a obroty faluja podczas drgan?

Wydaje mi się że to raczej nie poduszki, podczas odpalania/gaszenia nic się nie dzieje, na kierownicy również brak drgań. Obroty równo na jałowym, podczas przyśpieszania idą równo w górę :)

To stukanie pochodzi ze sprzęgła - tak jakby całkowicie nie wysprzęglał?, po ponownym wciśnięciu sprzęgła ustaje (dosłownie tak jakby coś się lekko telepało na końcówce sprzęgła) - podobny objaw z dużo większym nasileniem miałem na uszkodzonym dwumasie.
Natomiast owo trzęsienie silnika jest niepokojące na zimnym, jak się rozgrzeje to ciężko to wychwycić,dzisiaj na ciepłym się nie trząsł... :roll:

dzięki za rady będą drążył temat dalej

Bzyku 
D.Generat

Wysłany: 09-02-2008, 02:03   

Ja u siebie podejżewam wałek atakujący w skrzyni biegów, tylko nie jestem pewny czy od tego może trząśc sie buda...

lukjar7 

Wysłany: 09-02-2008, 13:10   

kolego a łożysko wyciskowe w jakim stanie ?? bo wydaje mi się ze się rozpada :wink:

Bzyku 
D.Generat

Wysłany: 09-02-2008, 13:52   

lukjar7 napisał/a:
kolego a łożysko wyciskowe w jakim stanie ?? bo wydaje mi się ze się rozpada :wink:

Do mnie to? Łożysko nowe, nawet 200km nie przelatałem na nim ;]

lukjar7 

Wysłany: 09-02-2008, 16:41   

Bzyku napisał/a:
lukjar7 napisał/a:

Do mnie to? Łożysko nowe, nawet 200km nie przelatałem na nim ;]

nie chodzi o autora tematu :wink:

oo7 

Wysłany: 09-02-2008, 17:07   

lukjar7 napisał/a:

nie chodzi o autora tematu :wink:

komplet sprzęgła to dla mnie tarcza,docisk,wysprzęglik (łożysko wyciskowe) oraz koło dwumasowe - wszystko nowe :)

Odpowiedz do tematu