Strona Główna

Forum użytkowników i miłośników diesli

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Polecamy:

Poprzedni temat «» Następny temat
Golf 3 TDI 1Z - 95r bezpieczniki świec żarowych
Autor Wiadomość
razal 

Auto: VW Passat 3C2
Silnik: 2.0 TDI-CR (CBAB)
Wysłany: 01-01-2006, 15:03   Golf 3 TDI 1Z - 95r bezpieczniki świec żarowych

Gdzie w tym modelu są bezpieczniki świec żarowych ?? Obawiam się, że moje świeczki wogóle nie grzeją bo jak przekręcam kluczyk do pozycji grzania to lampka wewnątrz nawet minimalnie nie przygasa a to przecierz pobór ok 40A. Dzisaij jest ok. +2stC i autko tak bardzo nierównomiernie nie pracowało oraz dymiło dużo mniej zaraz po odpaleniu, ale jak jest z -10 to jest trochę gorzej ... Jeszcze mam pytanie : Czy może być walnięty przekaźnik - jak sprawdzić czy jest dobry ?? Jak sprawdzić czy prąd dochodzi do świec ??

Z góry wielkie dzięki za rady ....

Pozdrawiam

Bogumił 
Osobowe i dostawcze

Auto: Toyota Land Cruiser J95
Silnik: 1KZ-TE
Wysłany: 02-01-2006, 13:01   

Witam

Bezpiecznik obwodu świec żarowych znajduje sie na przegrodzie silnika w okolicach serva hamulcowego (plastikowa puszka) Pasek blaszki cynowo-molibdenowej, przykręcony do podstawki dwoma wkrętami krzyżowymi. Prąd znamionowy 50A. Co do dalszych prób, to zalecałbym rozwagę ponieważ za wysterowanie przekaźnika świec odpowiada jednostka centralna, a dokładnie pin 50.

Pozdrawiam

razal 

Wysłany: 02-01-2006, 13:34   Bogumił dzięki za odpowiedź

Ufffffff jestem po diagnozie - przed chwilą wróciłem - przekaźnik sprawdzili w następujący sposób - sciagnol gosciu obudowe przekaznika na zimnym silniku i przekręcił zapłon do pozycji grzania świec i tykła zapadka w przekaźniku 103 - okazało się że jest OK, bezpieczniki też OK i są dokładnie w tym miejscu co pisze BOGUMIŁ - jeszcze raz dzięki....

Dalsza droga skierowana była do sprawdzenia stanu świec żarowych - jak się okazało to mechanik stwierdził, że wszystkie nadają się tylko do wymiany i powiedział, że palil tylko dlatego że bezpośredni wtrysk :) . Kupiłem 4x NGK i wymienił bo ja nawet nie miałem warunków ani odpowiednich narzędzi żeby to wykręcić (szkoda czasu na kombinację) - z regóły zawsze wole żeby to było zrobione fachowo i szybko, a do tego trzeba miec warunki :)

Jutro, z rańca obadam jak chodzi po zapaleniu (bo do tej pory jak było -10 to chodził jakby na 3 cylindry przez chwilę, a do tego kopcił na niebiesko-szary kolor) - a tak na marginesie jeszcze mam w planie diagnozę VAGiem pod koniec tygodnia - chodzi mi przedewszystkim o kąt wtrysku - tak dla świętego spokoju :)

Tu są fotki moich świeczek wyciągniętych jakąś godzinkę temu :) :
Można coś stwierdzić po ich wyglądzie ?? Rozumię, że to o czym mówił mechanik że są padnięte siedzi w środku i tego nie widać ?:)

Dzięki za wszystki rady i POZDRAWIAM !!

Bogumił 
Osobowe i dostawcze

Auto: Toyota Land Cruiser J95
Silnik: 1KZ-TE
Wysłany: 02-01-2006, 18:19   

Witam

Niesformatowałeś swoich fotek i ściąganie trwa za długo. Te fotki powinny mieć około 45-55kb, a więc dziesięć razy mniej niż obecnie. :idea: Pomyśl o tych, którzy mają modemy :wink:

Pozdrawiam :D

gesio 
gesio

Auto: A4 AVF +SAAB 93
Wysłany: 02-01-2006, 19:57   

Jak chcesz to podlacz kazda z osobna pod akumulator i zobaczysz czy i jak sie swiecą.

razal 

Wysłany: 02-01-2006, 20:29   Re

Bogumił napisał/a:
Witam

Niesformatowałeś swoich fotek i ściąganie trwa za długo. Te fotki powinny mieć około 45-55kb, a więc dziesięć razy mniej niż obecnie. :idea: Pomyśl o tych, którzy mają modemy :wink:

Pozdrawiam :D

Bogumił znowu masz rację ;) Już poprawiony błąd :idea: Sam miałem do niedawna modemik i wiem co to znaczy :?

pozdrawiam :D

Odpowiedz do tematu