Strona Główna

Forum użytkowników i miłośników diesli

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Polecamy:

Poprzedni temat «» Następny temat
Ku przestrodze! AUTOMACHER Rzeszow
Autor Wiadomość
k-meal 

Auto: Fabia RS i 105L
Wysłany: 23-08-2007, 10:47   Ku przestrodze! AUTOMACHER Rzeszow

witam!

przedwczoraj bylem na wymianie rozrzadu w firmie automacher pod rzeszowem ( http://www.automacher.com.pl/ ). firma duza, w miare znana w okolicy.
kilka dni wczesniej dzwonilem do warsztatu, by dowiedziec sie o cene. powiedzialem jaki silnik oraz auto (asv, ibiza 2000 rok). glos w sluchawce powiedzial, ze bedzie to kosztowac 600-700zl. wydawalo mi sie troche tanio, wiec zadzwonilem jeszcze raz. zapytalem, czy ta cena to juz z pompa wody, robocizna i czesciami zalatwionymi przez nich. dowiedzialem sie, ze "zawsze wymieniaja z pompa wody".
super - pomyslalem i ustawilem sie na wtorek.
we wtorek pojechalem do nich, zostawilem okolo 12 auto "szefowi", spisal dane auta (model, rok, silnik), powiedzial, ze bedzie do mnie dzwonil, jak auto bedzie gotowe. nie pytalem juz o cene i to byl chyba moj blad.
miedzy 16 a 17 dzwoni do mnie ktos z automachera i mowi, ze ibiza juz jest gotowa do odebrania. dialog wygladal mniej wiecej tak:
- wyszlo 950zl
- ile?!?!
- 950
- przeciez mialo byc 600-700!!
- myslalem, ze chodzi o inny silnik, a to byl ten nowszy, montowany w golfie 4 ( :!: )
- to czemu nie dzwonil pan przed naprawa, tylko teraz? takie rzeczy trzeba uzgadniac wczesniej, a nie po fakcie!
- przeciez dzwonie!
- ale dzwoni pan po fakcie! co mam zrobic, jesli potrzebuje auta na jutro, a nie mam 950zl?
- przepraszam, musze konczyc.

koles odlozyl sluchawke. myslalem, ze !@rwica mnie strzeli. dzwonie do kolesia. mowie, ze nie mam 950zl, wiec co ja mam teraz zrobic? on na to - cytuje - "niech pan robi co chce".
no szkarwa myslalem, ze nie wytrzymam. zglupialem, nie mialem kompletnie pojecia co zrobic.
dzwonie na policje i pytam goscia, co zrobic w takiej sytuacji.
policjanta na to, ze facet nie ma prawa przetrzymywac mi auta itd. zebym poszedl, sprobowal jeszcze z nim pogadac, a jesli nie przyniesie to efentu, to mam dzwonic na paly, samochod dostane, ale gosc moze mi wytoczyc sprawe.
spoko, wsiadam w auto i jedziemy.
na miejscu gadam z tym samym kolesiem, ktoremu zostawilem ibize. tlumaczy mi, ze "byc moze pomylil silniki i stad cena jest inna niz miala byc". mowie mu, ze to nie moja wina, ze on sie pomylil i nie zamierzam placic za jego bledy. bylem przygotowany na 600-700 zl, potrzebuje auta, a 950zl nie mam.
on na to, ze jak nie zaplace, to nie dostane auta.
dzwonie wiec na policje. polaczylo mnie z innym posterunkiem. tlumacze kolesiowi, o co chodzi, ten stwierdza, ze to sprawa miedzy warsztatem a mna. mowie mu, ze slyszalem co innego. po krotkiej dyskusji mowi, ze wysle patrol.
czekam i czekam i nic. dzwonie jeszcze raz. odebral ktos inny. spisal mnie przez telefon, po czym mowi, ze kogos wysle. po 20min przyjezdza parka.
babka gada z nami, koles idzie pogadac z wlascicielem serwisu.
babka nam mowi, ze gosc nie ma prawa trzymac mi auta i bedzie musial oddac kluczyki. co najwyzej bedzie mogl wymienic z powrotem czesc na te stara.
mysle sobie - super, nastepne 5h beda wymieniac rozrzad na stary i juz widze, jak zrobia to super dobrze. no ale nic, czekam na rozwoj wydarzen.
policjanta spisala mnie i tych, co ze mna byli.
poszedlem do "biura szefa", gdzie "szef", ktory odebral auto ode mnie stal z jakims karkiem i gadal z policjantem. kark oswiadczyl mi z usmiechem na twarzy, ze "oni nie moga zabrac mi kluczykow, ale policja nie ma prawa odebrac im ich, bo to jest teren prywatny".
"szef" probuje robic ze mnie idiote, pytajac z kim rozmawialem przez telefon o cenie. mowie, ze nie wiem z kim, bo sie nie przedstawil. dzwonilem na numer zakladu, wiec gadalem z jakims jego pracownikiem. "szef" na to, ze skad wiem, ze to byl pracownik. moze jakis przechodzien wszedl do nich do biura i odebral telefon, a potem powiedzial mi cene??
mowi mi, ze gratis wymienil mi uszczelniaxcze, wiec powinienem sie cieszyc.
no szkarwa! wczesniej kumpel slyszal, jak "szef" mowil policjantowi, ze chce od nich wyludzic te kase...
policjant powiedzial mi, ze oni nie moga im odebrac kluczykow. mozemy pojechac na komisariat, zloze zeznania i moge zakladac im sprawe cywilna. ale auta dzis nie dostane.
jest jeszcze druga opcja - moga wymienic rozrzad na stary, ale bede musial zaplacic za dwukrotna robocizne 400zl (sic!).

myslalem, ze mnie rozerwie od srodka. zaplacilem 950 zeta, wzialem auto i pojechalem.

teraz mam metlik w glowie. nie chcialbym tego tak zostawic. zastanawiam sie, czy moge cos zrobic jeszcze. zakladanie sprawy ma sens? nie chodzi juz o pieniadze, ale o robienie ze mnie frajera i kalmanie w zywe oczy. do tego szyderczy ton "szefa" i karka.
jaki bledy popelnilem? powinienem spisywac umowe czy co? jakos nie widze tego, by przed kazda naprawa koles chcial spisywac ze mna umowe...

ok, sorki za dlugie wynurzenia, ale sprawa nie daje mi spokoju.

pozdrawiam.

Premier 

Auto: Dacia Logan 1,1dci sport
Wysłany: 23-08-2007, 15:01   

doprawdy interesujace

DaymoN 

Wysłany: 23-08-2007, 17:52   

No cóż, ja bym powiedział życie...a zadam Ci inne pytanie, nie lepiej było zadzwonić do serwisu Seata i dowiedzieć sie. Pewnie miałbyś taniej i pewniej że nie spierniczą czegoś i gwarancje. Bo nie chcę Cię straszyć ale w tym warsztacie to gwarancje pewnie masz taką jak słowne ustalenie ceny.
Pozdrawiam......

k-meal 

Wysłany: 23-08-2007, 18:06   

jak cos sie zacznie chrzanic to sie chyba pochlastam. nawet chocby byla gwarancja, to do nich juz nie pojade.
juz mam jakas fobie i za kazdym razem jak wsiadam do auta, to co chwile wydaje mi sie, ze cos funkcjonuje gorzej niz przed wymiana. :roll:

marewel 

Auto: B5 FL
Silnik: AVF
Wysłany: 23-08-2007, 19:24   

No nie watpie ze masz fobie,i weza w kieszenia za 250zl robisz awanture?Stac cie na takie auto a nie stac cie na serwis?Moze poprostu doszla wymiana czegos wymienili i dlatego stad ta cena.Moze chcieli dobrze?Powiem ci ze tez czasem trafiam na takich porypow jak ty,ale jak mi nerwa rusza to szybciej uciekaja niz przyszli .A najlepiej to podaj wszystkich do sadu,zglos dokonanie wyłudzenia :evil: ,napisz do jestem,zadzwon to tel.zaufania,pozal sie mamie rozplacz a na koncu sprzedaj tego zloma i kup sobie rower. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

wojciech1991

Wysłany: 23-08-2007, 19:46   To (chyba) normalna cena

Wystarczy popatrzec na internecie lub sprawdzic ceny w sklepach z czesciami +ASO, zeby sie przekonac, ze to w miare normalna cena. Przynajmniej we Wroclawiu. Tyle zaplacilem za swoj rozrzad (wiekszosc czesci oryginalna VW) do AVB.
1Z byl piekny pod tym wzgledem - jakies 400-500PLN jak pamietam.
Planyj takie ruchy serwisowe z wyprzedzeniem, zbadaj rynek i upewnij sie co do cen czesci i uslug.
Pozdrowienia,

W.

Robert Gdansk 

Auto: niemieckie
Silnik: a to zalezy
Wysłany: 23-08-2007, 22:00   

Ja za rozrzad z pompa wody do ASV kasuje 850zl wiec ceny zlej nie dal. Gorzej ze zle Cie poinformowal. Zloz do niego doniesienie o wyłudzenie jak chcecz sie drapac ale jak ma "karków" znajomych to uwazaj bo mozesz stracic wiecej jak 250zl.
Kawal >cenzura< i prostaka z tego wlasciciela. Wzialby stracil te 200zl ale przynajmniej twarz by zachowal a tu taka wpadka. Reklama swietna.

Arek 

Auto: A6 Q
Silnik: 3.0
Wysłany: 23-08-2007, 22:36   

marewel napisał/a:
No nie watpie ze masz fobie,i weza w kieszenia za 250zl robisz awanture?Stac cie na takie auto a nie stac cie na serwis?Moze poprostu doszla wymiana czegos wymienili i dlatego stad ta cena.Moze chcieli dobrze?Powiem ci ze tez czasem trafiam na takich porypow jak ty,ale jak mi nerwa rusza to szybciej uciekaja niz przyszli .A najlepiej to podaj wszystkich do sadu,zglos dokonanie wyłudzenia :evil: ,napisz do jestem,zadzwon to tel.zaufania,pozal sie mamie rozplacz a na koncu sprzedaj tego zloma i kup sobie rower. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kolego, tu nie chodzi już o kasę, ale o zasady :wink: Gdyby zakład był uczciwy, to zadzwoniłby przed robotą, poinformował, że w tym silniku i będzie drożej i zapytał o decyzję. A decyzja należy do właściciela auta, a nie jakiegoś mechanika, bo to właściciel płaci. Czy Ty lubisz, jak ktoś decyduje i rozporządza Twoimi pieniędzmi (i nie jest to Twoja kobieta)?
Pozdr.

k-meal 

Wysłany: 24-08-2007, 10:21   

marewel napisał/a:
lol, jesli tobie nie przeszkadza, gdy robia z ciebie frajera, to gratuluje podejscia do zycia. :lol:

przeczytaj kilka razy moj pierwszy wpis w tym temacie. jesli dalej nie zrozumiesz, o co chodzi, to popros mame/siostre/dziadka, czy kogo tam masz pod reka. :lol:

lyzy 110 
chemiczny ali

Auto: Laga ze stajni Renaty
Silnik: DTI
Wysłany: 24-08-2007, 13:21   

dokładnie tu chodzi o zasady, nieważne że zakład robi dobrze/w miarę dobrze ja byłem raz i bez problemu obsłużonuy szybka diagnoza cyk pyk i po kłopocie.
Znajomy jednak chciał zmieniać sprzęgło w A3 ale nie zakładał dwumasówki tylko jednomasowe ugadał się na wymianę po kupnie dowiedział się że nie podejmą się wymiany :twisted: no to jak @#$%^& ...a raz mówi się tak a raz siak. koniec końców kupił kratę pyfka kanał i zrobili w dwójkę ze znajomym :mrgreen:

Z moich obserwacji wyniika że klient w warsztatach samochodowych jest szanowany do czasu oddania samochodu w łapy potem wolna amerykanka.

A gdzie dewiza że klient nasz Pan :lol: :lol: :lol:

k-meal, teraz to po ptakach możesz jedynie mieć nadzieję że w trakcie sprzeczki nikt nie zaglądał do Twojego auta bo dopiero teraz mogą byc kwiatki

Premier 

Auto: Dacia Logan 1,1dci sport
Wysłany: 24-08-2007, 14:34   

sprawa k-meal napewno bylaby do rozwiazania , zawsze mozna sie umowic ze pieniadze dostarczy w pozniejszym terminie w koncu kazdy jest czlowiekiem(takich jest najwiecej i zazwyczaj niedoworza)
ale jak taki typ odrazu z morda skacze to niech sie wypcha i buli za swoje chamstwo, zmieni samochod na taki, na jaki bedzie go stac utrzymac

w koncu nikt nie prowadzi caritasu

k-meal 

Wysłany: 24-08-2007, 16:40   

Premier napisał/a:
sprawa k-meal napewno bylaby do rozwiazania , zawsze mozna sie umowic ze pieniadze dostarczy w pozniejszym terminie w koncu kazdy jest czlowiekiem(takich jest najwiecej i zazwyczaj niedoworza)
ale jak taki typ odrazu z morda skacze to niech sie wypcha i buli za swoje chamstwo, zmieni samochod na taki, na jaki bedzie go stac utrzymac

w koncu nikt nie prowadzi caritasu
hehe, gdyby mnie nie bylo stac, to nie zaplacilbym. skoro to zrobilem, to jednak mnie stac. :lol:
boli?
tobie rowniez polecam czytac ze zrozumieniem. a tekst o chamstwie rzadzi. :lol: przeczytaj dokladnie zdanie, w ktorym jest fragment "niech pan robi co chce" albo "musze konczyc".

gamda 

Auto: B5 3B
Silnik: AHH
Wysłany: 24-08-2007, 22:22   

e wtorek pojechalem do nich, zostawilem okolo 12 auto "szefowi", spisal dane auta (model, rok, silnik), powiedzial, ze bedzie do mnie dzwonil, jak auto bedzie gotowe. nie pytalem juz o cene i to byl chyba moj blad.
Tak czytam tekst i stwierdzam że nie masz prawa mieć pretensji do właściciela gdyż tak jak napisałeś "nie pytałem o cene" więc gostek wymienił i po sprawie w końcu po to mu zostawiłeś to auto.A że nie dzwonił do ciebie to też twoja wina trzeba było go poinformować przed wymianą aby cię o wszystkim informował.Po za tym nawet jak z tobą rozmawiał telefonicznie to trzeba było się przypomnieć w momencie oddawania auta do warsztatu.

marewel 

Auto: B5 FL
Silnik: AVF
Wysłany: 24-08-2007, 23:22   

Moze pomysleli sobie ze 250zl nie zrobi dla niego roznicy,w koncu jezdzi paroletnim autem,a on z policja do nich wparowuje :roll:

k-meal 

Wysłany: 25-08-2007, 09:58   

gamda napisał/a:
Po za tym nawet jak z tobą rozmawiał telefonicznie to trzeba było się przypomnieć w momencie oddawania auta do warsztatu.
"przypomnialem sie". zreszta koles wiedzial o cenie, bo gdy dzwonil po wykonanej robocie, to powiedzial, ze "pomylil silniki. myslal, ze to jest ten starszy,a to jest ten nowszy, montowany w golfie 4".

kolege merewela pozostawie bez komentarza, bo dalej nie nauczyl sie czytac ze zrozumieniem. :lol:

Odpowiedz do tematu