Strona Główna

Forum użytkowników i miłośników diesli

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Polecamy:

Poprzedni temat «» Następny temat
Audi A4 3.0 TDI-nierówna praca silnika.
Autor Wiadomość
immortalll 

Auto: A4 B7
Silnik: 3.0 TDI
Wysłany: 17-03-2008, 13:31   Audi A4 3.0 TDI-nierówna praca silnika.

Witam.Samochód to Audi A4 B7 3.0 TDI 2005 rok,przebieg 115 tyś km.
Samochód ma czasem bardzo dziwne objawy,mianowice obroty silnika ma normalnie 790 obr/min ( 90 stopni ),często mu się zdarzy tak,że obroty spadną na jakieś 700-750 i strasznie silnikiem i budą trżęsie.Z wydechów słychać nierówną pracę silnika.Co to moze być?Sprzęgło chodzi normalnie i raczej nie ma żadnych objawów z jakąś awarią.Podjechał bym na diagnostykę do Wrocławia lub stolicy do Pana Marka,jednak nie zawsze tak jest,że ma taką dolegliwość.Temat trochę zaczyna mi już trochę przeszkadzać bo te "drgania" nie są zaciekawe.Takie mam odczucia jak by jakiś wtrysk szwankował-lecz nie chce nikogo wprowadzać w błąd.Macie Panowie jakieś pomysły?Przejechać się do Warszawy czy Wrocławia to nie sztuka,jednak gdy ten objaw nie nastąpi u diagnosty to co wtedy?-proszę o jakieś doradzenie :cry:

[ Dodano: 17-03-2008, 14:40 ]
MiKruS -mój temat zniknął z innego forum więc spróbuje tutaj :)

[ Dodano: 18-03-2008, 07:39 ]
Panowie jakieś pomysły?przemyślenia? 8)

[ Dodano: 18-03-2008, 17:46 ]
Masters's pomożesz?doradzisz?Bo cycki mi już tym opadają:(

ono 

Auto: A4 Q
Silnik: spory :P
Wysłany: 20-03-2008, 16:00   

Widziałem twój temat na SR , pisali że to dwu mas , ale to nie to , rozwaliłem w 3.0 tdi już trzy dwu masy i objawy są inne. Powierciłem ostatnio troche temat telepania sie silnika na wolnych obrotach ponieważ mam dokładnie to samo i trzech moich kumpli z tymi silnikami też , a więc winne są wtryskiwacze (brak błędu w vagu) , po wielkich bojach znalazłem też w ASO Audi informacje o tym :

W skrócie : wadliwe wtryskiwacze do modelu ( podkreślone )coś tam sie dzieje z końcówką, bardziej leją co skutkuje wibracjami silnika , objawy zaczynają sie po 50 tyś km. Sugerują wymianę na nowsze.
Koszt w ASO 140 euro sztuka. Oczywiście nie ma pewności na 100% że to wtryski , ale z tego by wynikało że tak . Powodzenia :)

immortalll 

Wysłany: 21-03-2008, 19:23   

Dzięki "ono",na SR temat był dwa razy i nie wiem czemu dwa razy zniknął :shock: -ale mniejsza z tym..... 140 Euro sztuka mówisz?Cena jakaś nie wyje....a w kosmos ale ciekawe czy to na pewno to :twisted: .Wymienią wtryskiwacze,umyją auto i jak dalej będzie telepać?Od jakiego czasu i ile już zrobiłeś km na tych objawach?Masz zamiar to robić?

ono 

Auto: A4 Q
Silnik: spory :P
Wysłany: 21-03-2008, 20:22   

Ja akurat zgłaszałem ten problem jeszcze na gwarancji , więc skoro teraz pokazują pismo o wadzie fabrycznej ( o którym >cenzura< wcześniej nie wiedzieli )to postaram sie walczyć o ich wymine za free , zobaczymy czy sie uda i odrazu opisze czy jest poprawa w pracy silnika :) jeśli mi nie wymienią to zobacze bo cena 140 euro to jeszcze nie tragednia , mam też jakieś 30 % upustu . Ja to telepanie mam właśnie gdzieś od przebiegu +/- 50 tyś ( teraz mam 100 tyś ), miałem tak na serii jak i po modzie . Nie wiem jak u ciebie ale ja to mam raz na jakiś czas , czasem pare razy dziennie przez chwilke a czasem przez tydzień nic .

immortalll 

Wysłany: 21-03-2008, 20:41   

Też tak mam właśnie.....w ciagu dnia telepało mi 4 razy,a od czasu do czasu przez 4 dni jest spokój,skoro masz upust 30% to będe sie musiał chyba do Ciebie zgłosic.Po ciężkiej przeprawie w silniku DTI wydawało mi się,że 3.0 TDI będzie bezproblemowym silnikiem,a tu wtryski,jakies koła dwumasowe-pomyśleć,że takie drobne( kosztowne) awarie potrafią zepsuć humor i zdanie na temat bezawaryjności Audi.Nie zauuwazyłeś,że po długiej jeżdzie (200km/h-autostrada-3 godziny) telepanie jest za każdym razem?Ja tak mam.Jak jeżdżę spokojnie tak do 120 km/h to jest zupełna cisza,ha,ha,ha.Wniosek wyciągnij sam.Dobrze,że się odezwałeś i mi w jakiś sposób pomogłeś bo stałem się zupełnie bezsilny wobec tego problemu.Napisz jesli wiesz numer "poprawionej" końcówki wtryskwiacza,tak żeby mi jakiegoś gówna nie wcisneli.

Odpowiedz do tematu