Strona Główna

Forum użytkowników i miłośników diesli

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Polecamy:

Poprzedni temat «» Następny temat
Passat B5 FL 2002 1.9 TDI avf Problemy
Autor Wiadomość
Guguś 

Auto: VW Passat
Silnik: 1.9 TDI AVF
Wysłany: 09-10-2009, 14:56   Passat B5 FL 2002 1.9 TDI avf Problemy

Witajcie, szukałem czytałem i nie do końca znalazłem odpowiedź na nurtujące mnie problemy.

Posiadam Passata B5 FL 1,9 TDI 131 KM z silnikiem AVF

Przebieg raczej nieznany....

Mam problemów kilka, lecz przynajmniej są trzy takie, dzięki którym skłaniam się w kierunku sprzedaży autka, a wolałbym bym nie.

1. Od jakiegoś czasu strasznie zaczęło nim telepać, trzęsie się koszmarnie, wymiana poduszek pod silnikiem nic ale to zupełnie nic nie pomogła

2. Od niedawna strasznie zaczyna kopcić na biało a przy odpaleniu na niebiesko

Mechanik sprawdził świece i ponoć są dobre, oleju w zbiorniku płynu chłodzącego brak, olej jest gęsty czyli ropy w nim także nie ma, vag niczego nie wykazuje (sprawdzany przez mechanika, na ostatnim spocie i sam kilka razy).

3. Potrafi ciężko palić i to zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku - filtr paliwa jest nówka sztuka, czujnik G62 także jest nowy, wcześniej vag wykazywał błąd tegoż czujnika.

Mechanik zaproponował wymianę oringów przy wtryskach, jednak nie twierdzi, że jest to ostatni wydatek, jestem przeciwny wydawania kasy na zasadzie, może to to.

Może Ktoś z Was ma jakiś pomysł co dolega mojemu autku.

Problemy zaczęły się od około 2 miesięcy.

Pozdrawiam
Tomek
Guguś

evolution 

Auto: golf
Silnik: benzyna
Wysłany: 09-10-2009, 18:44   

jakie masz korekcje na pompkach???

Chiptuning, TURBO na oryginalnym ECU

Guguś 

Auto: VW Passat
Silnik: 1.9 TDI AVF
Wysłany: 21-10-2009, 19:14   

Oto moje logi, poproszę o opinię

smoku78 
smoku78

Auto: vw passat tdi 130KM
Wysłany: 03-12-2009, 23:48   podobne obiawy

Mam takie samo auto, avf z 2001 roku. Od 2-3 miesięcy zaczął dymić przy odpalaniu na jasny kolor (nie całkiem biały i na pewno nie niebieski, Raczej jakiś szary (nie znam się na kolorach)) no i strasznie , denerwująco się trzęsie na wolnych obrotach.
Te objawy (trzęsienia) są większe gdy auto jest po większych odległościach.
Czyli po trasie 1000km w jednym kawałku, gdy daje mu w kość telepie go znaczniej niż po dystansie powiedzmy 20km (to raczej nie kwestia dogrzania silnika). W VaGu wychodzi że jeden Pompowtryskiwacz ma w porównaniu ilościowym ciągle na dużo +. Dobry szpec (ponoć) poogladał auto i ocenił że sprzęgło i kołodwómasowe są w przyzwoitym stanie i to nie ich wina a własnie tego wtrysku(podobnie ocenił poduszki silnika).

Dwa dni temu postawiłem auto na servis autoryzowany Bosh. Dzisiaj z nimi rozmawiam i zarzekają się, że u nich podczas diagnostyki auto ma poprawme parametry PW i to nie jest wina tego ustrojstwa. Do jutra mam zadecydować czy pomimo takich informacji wyjmuja PW i testuja go na maszynce czy maja zostawic auto jak jest.
Dodam iż od niedawna zauwazyłem "chodzenie" drążka zmiany biegów przy dodawaniu gazu. Może ktoś z opisu tych obiabów wyczyta jakis najbardzej prawdopodobny powód drżenia auta.?

lasek12345 
lasek

Auto: passat
Silnik: 130 avf
Wysłany: 08-01-2010, 22:43   

Witam kolego ja mam podobnie pasek 1,9 tdi 130 koni wibracje i buczenie przy jezdzie na 5 biegu okolice 80 k/h na postoju też drży historia zaczyna sie od wymiany kompletnego sprzeła z dwumasem ale to nic nie pomogło ucichło tylko stukanie z okolic skrzyni luz na dwumasie dodatkowy tłumik drgan nic nie pomogło jak przyspieszam na 4 biegu drażek porusza sie do tyłu czy to swiadczy o zerwanych poduszkach i brak chłonięcia wibracji jak odchyliłem gumę jednej z poduszek była troche zaolejona brak sił
komplet sprzęgła 3 tyś luk

toma8000 

Auto: Leon 1 SX
Silnik: ASV
Wysłany: 22-01-2010, 09:24   

MAM pytanko moze ktoś miał taki przypadek - a mianowicie stukanie i strzelanie z okolic tylnego koła (zwłaszcza na dużym mrozie przez pierwsze kilka km - jak jest ciepło to jest to prawie niesłyszalne ) byłem na diagnostyce ale oni twierdzą że nic tam sie nie dzieje i że jest ok - ma ktoś jakieś pomysły ?

Odpowiedz do tematu