Strona Główna

Forum użytkowników i miłośników diesli

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Polecamy:

Poprzedni temat «» Następny temat
wymiana rozrządu, spadek mocy
Autor Wiadomość
mentol 

Auto: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Wysłany: 01-01-2007, 20:08   wymiana rozrządu, spadek mocy

Witam

w moim golfiku po wymianie rozrządu spadła moc, tak mi sie wydaje. Autko było sprowadzone z Francji ma przebieg 155 tys., jeździłem nim ze 3 dni i po wymianie rozrządu odczułem że gorzej wgniata w siedzenie. Mogli nie właściwie ustawic rozrząd?

gesio 
gesio

Auto: A4 AVF +SAAB 93
Wysłany: 02-01-2007, 08:19   

mogli i powiem wiecej jesli czujesz ze slabiej przyspiesza to na pewno nie ustawili kąta wtrysku, po kazdej wymianie rozrzadu trzeba go ustawic ponownie.

mentol 

Wysłany: 02-01-2007, 19:22   

A czy ustawienie kąta wtrysku ma jakiś wpływ na spalanie?

Bogumił 
Osobowe i dostawcze

Auto: Toyota Land Cruiser J95
Silnik: 1KZ-TE
Wysłany: 03-01-2007, 18:55   

gesio napisał/a:
mogli i powiem wiecej jesli czujesz ze slabiej przyspiesza to na pewno nie ustawili kąta wtrysku, po kazdej wymianie rozrzadu trzeba go ustawic ponownie.

Niedokońca się z tym zgadzam.
Poprawnie wymieniony rozrząd, z użyciem narzędzi i blokad serwisowych, nie wymaga korekty kąta wtrysku. Po to je sie stosuje. Warto go sprawdzić po zakończonej robocie, jednak nie jest to warunek poprawności. I na odwrót, po jakie licho korygować kąt wtrysku jeśli spiepszonoo ropzrząd. Takie działania uważam za partactwo :evil:

Pozdrawiam

pshemek 
forumowicz amator

Auto: MB
Wysłany: 03-01-2007, 18:59   

mogli zle wymienic rozrząd, mogli włozyc padający przepływomierz ;-) mogli WSZYSTKO ;)

A masz pewnosc ze wogole wymienili ten rozrząd?

gesio 
gesio

Auto: A4 AVF +SAAB 93
Wysłany: 03-01-2007, 20:06   

U mnie kiedys wymienial rozrzad człowiek który specjalizuje sie w silnikach VAG i uzyl do tego blokad serwisowych i wtedy miałem wrazenie ze samochod jedzie gorzej ale jeszcze nie mialem pojecia o katach wtrysku itp, pozniej przy okazji innych czynnosci servisiwych kąt wtrysku został ustawiony i samochod zaczal wyraznie lepiej ciągnąć, stad moje wnioski. Wydaje mi sie ze jakby rozrzad był przestawiony o choćby ząbek to spadek dynamiki byłby bardziej wyraźnie odczuwalny niż "sydaje mi sie" miałem i taką historie i przestawienie rozrządu o 1 ząbek na pompie skutkowało tym że pod górę musiałem ruszyc z pomocą sprzęgła :evil: , ale to było w astrze 1.7d, przyczyną było przestawione koło na wałku rozrządu na stożku, być może w tdi nie robi to takich różnic.

mentol 

Wysłany: 04-01-2007, 22:51   

Wymienić to wymienili, ale czy poprawnie to nie wiem. Przed wymianą rozrządu wciskało mnie siedzenie(szczególnie na 1 biegu było to czuć przy wciśniętym gazie od 2k obrotów miał zrywa a po nie było bardzo czuć różnicy) a po jakby był jakiś przymulony. Najpiew myślałem że to przez olej, bo partacze nalali sporo ponad poziom, ale potem upuściłem i nic się nie zmieniło.
Dużo czasu zajmuje dojście do tego kąta wtrysku i ustawienie go?

T/J

Wysłany: 05-01-2007, 19:21   

Witam
Jedynym sposobem zdjagnozowania tej straty dynamiki jest podłączenie VAGa i sprawdzenie parametrów w poszczególnych blokach a w szczególności konta wtrysku bo zawsze się to powinno robić po wymianie rozrządu
Jezeli kąt bedzie właściwy to należy sprawdzić wskazania z przepływomierza to podstawa.
Poszukaj dobrego diagnosty lub tunera w okolicy adres masz na tym forum
Pozdrawiam

sajmon25 

Auto: Audi B4 Avant
Silnik: 1.9 TDI 79kW
Wysłany: 05-01-2007, 19:32   

użycie samych blokad "serwisowych" też nie załatwi sprawy, trzeba jeszcze poluzować koło wałka rozrządu (po założeniu blokady oczywiście) żeby nowy pasek mógł się "ułożyć", ja u siebie sam wymieniałem rozrząd i używałem do tego blokad , które sam sobie zrobiłem i nie musiałem ustawiać kąta wtrysku, mało tego auto przestało nawet dymić! bo jak się okazało po założeniu blokad wał korbowy nie był na znaku, a ostatnia wymiana rozrządu była przeprowadzona w niemczech :lol: