Strona Główna

Forum użytkowników i miłośników diesli

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Polecamy:

Poprzedni temat «» Następny temat
Renault Megane 1.5 dci problem z wtryskami DELPHI Pomocy
Autor Wiadomość
marcinx00 

Auto: ford
Wysłany: 17-03-2010, 21:08   Renault Megane 1.5 dci problem z wtryskami DELPHI Pomocy

Witam mam parę pytań do was ale najpierw przedstawie swój problem
Miałem w silniku 1.5 dci niesprawne wtryskiwacze żaden nie pylił wiec udałem sie na regeneracje i myślałem ze wszystko będzie ok przyjechałem do domu zamontowałem a tu lipa dwa pyla a drugie dwa nie wiec te niedziałające poszły na reklamacje po paru dniach oczekiwań odebrałem je z reklamacji ale po zamontowaniu do silnika szok stukało pukało idt. myślałem że bez kodowania sie obejdzie ale niestety nie wiec podłaczyłem pod kompa i mimo ze były w odpowiednich miejscach tak jak wcześniej i kody w komputerze auta były to musiałem je jeszcze raz wpisac mimo ze takie same, po wpisaniu kodów silnik zaczoł całkiem inaczej pracowac ale nie do końca tak jak powinien, czuć podczas jazdy ze cos z tych wtrysków niedomaga co nieraz zagruchocze i poszarpie trochę autem i nieraz na chwilę wyświetli Usterka Wtrysku wiec napewno wina jest po stronie wtryskiwaczy.
Przy regeneracij miałem wymieniane tylko zaworki przelewowe i myte wtryskiwacze w myjce ultradźwiękowej końcówki nie były zmieniane, ale na forum trafiłem post w którym było napisane że przy jakiejkolwiek naprawie powinien być generowany nowy kod czy to prawda? może przez to że mam stare kody są takie objawy
Robiłem sobie test przelewowy podłączałem 4 menzurki (strzykawki) po pracy silnika na wolnych obrotach ok 4 min wychodziło mi 1 cyl.- 19 ml 2 cyl -15 ml 3cyl- 17,5 ml 4 cyl-17 ml na zimnym silniku przy drugiej próbie wyszło 1-20ml 2-17ml 3-15,5ml 4- 17ml
dawki bardzo podobne co o tym sadzicie?
Mam jeszcze 1 wtryskiwacz sprawny który mógłbym podmienic z tymi co są w silniku w tej chwili moze jakos wpłyneło by to na prace silnik tylko jak sprawdzic które lub który powoduje jeszcze te nieprawidłowe odgłosy silnika? na wolnych obrotach słychac że silnik ma nierównomierna prace.
Czy ktoś z was wie jak są klasyfikowane te wtryski Delphi do mocy silnika bo ja mam silnik 86 km i oznaczenia wtrysku to EJBR05101D może macie jakaś rozpiskę jaki kod wtrysku do jakiej mocy silnika?

Master's 
Moderator
staff

Auto: Seat Leon FR
Silnik: BMN
Wysłany: 18-03-2010, 10:31   

Podjedx do Slawka Polaka. On ma tester do wtrysków Delphi i robi je. Tel 602690035. Czy nadaje nowe kody IMA nie wiem

pzdr

marcinx00 

Auto: ford
Wysłany: 18-03-2010, 16:54   

a gdzie jest warsztat tego pana? na te moje wtryski mam gwarancje i będę jechał z reklamację żeby wkąńcu pracowały tak jak powinny wiec moze narazie lepiej sie do nich nie dotykać bo jeszcze mi reklamacji nie uznają.Mam kawałek drogi przed sobą i zastanawiam sie czy jeśli będę delikatnie jechał to nic mi z tłokami sie nie stanie (czy sie nie wypalą). Ciekawy jestem czy jeśli one dobrze pylą to mozna jakąś korekcje wtrysków programem na samochodzie przeprowadzic czy trzeba je wyjmować i na maszynie testować ?

Master's 
Moderator
staff

Auto: Seat Leon FR
Silnik: BMN
Wysłany: 18-03-2010, 17:37   

zadzwoń i skonsultuj się

Odpowiedz do tematu