Strona Główna

Forum użytkowników i miłośników diesli

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Polecamy:

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy zaczyna Wam się podnosić?...
Autor Wiadomość
yack 

Auto: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Wysłany: 27-08-2010, 06:19   Kiedy zaczyna Wam się podnosić?...

Witam wszystkich i pozdrawiam. Pytanie: kiedy Wam staje :D "do pionu" wskazówka temperatury płynu chłodzącego? Przy takiej pogodzie jak teraz (czyli ciepło) muszę przejechać co najmniej 3 -5 km, żeby wogóle drgnęła z miejca. Tyle samo trzeba na podmuch choć minimalnie ogrzanego powietrza z nawiewów. Auto to Galaxy 1.9 TDI AFN, rocznik 1998. VAG nie pokazał żadnych usterek itp. Płyn OK - roczny, Węże do chłodnicy "obmacane" - jest OK, termostat raczej nie jest przyczyną. O ile to nie jest po prostu norma, że tak długo się nagrzewa. Piszę zainspirowany przejażdżkami BMW 1.8 TDS z 1998 roku, gdzie wskazówka niemal w oczach idzie w górę i cieple powietrze zaczyna lecieć po minucie pracy silnika :shock:
Kiedyś, myszkując po tym forum czytałem coś o świecach/grzałkach w układzie chłodzenia. Podobno trzy sztuki :? Przeszukałem starannie jeszcze raz, ale teraz nie mogę do tego wątku wrócić. Pomóżcie: gdzie te świece (jeśli istnieją :D ), jak je sprawdzić. No i napiszcie, jak szybko Wam staje... wskazóweczka :lol:

toma8000 

Auto: Leon 1 SX
Silnik: ASV
Wysłany: 27-08-2010, 07:29   

ja nie mam takich grzałek , a u mnie teraz musze przejechać - jakieś ok 6-7 km żeby miał 90 stopni na desce - oczywiście na zamkniętym ogrzewaniu - TDI generalnie się wolno nagrzewają - ale sprawdź termostat dokładnie bo u Ciebie to chyba trochę za wolno - zobacz jak Ci ta wskazówka już się nieco podniesie -otwórz maskę i zobacz dolny wąż od chłodnicy czy jest ciepły - jak tak to termostat do zmiany

kris_s 

Auto: 3B6 2004r
Silnik: AVB
Wysłany: 27-08-2010, 09:33   

Mam podobnie. Rano ok 3-4km i ~90stC. Mam wspomniane grzałki, a właściwie świece żarowe, ale one g.. dają. Założyłem sobie ogrzewanie postojowe i przestałem się zimą martwić. TDI to oszczędny silnik i nie martnuje paliwa na ogrzewanie.

yack 

Auto: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Wysłany: 27-08-2010, 10:31   

toma8000 dzięki za radę. Macałem już wprawdzie węże, ale powtórzę badanie. Kris_s, napisz proszę gdzie te grzałko - świece są (czy też powinny być). Nic takiego u siebie nie mogę zlokalizować. Może moje auteczko ich po prostu nie ma :(

piori 

Auto: golf mk2, mk4 variant
Silnik: 1V+, ASZ
Wysłany: 27-08-2010, 13:24   

yack, zazwyczaj podgrzewacz z 3 świecami jest wbudowany w króciec płynu chłodniczego, przykręcony do głowicy nad skrzynią biegów.

pussymonsta 

Auto: A6
Silnik: 3.0 TDI BMK
Wysłany: 27-08-2010, 13:38   

TDI bez podgrzewacza tak ma, przy zaślepionym EGR nagrzewa się jeszcze wolniej

Odpowiedz do tematu