Strona Główna

Forum użytkowników i miłośników diesli

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Polecamy:

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki akumulator kupić???
Autor Wiadomość
Pawełek 

Auto: ford galaxy
Silnik: 1,9 tdi AFN
Wysłany: 17-02-2011, 18:57   Jaki akumulator kupić???

Koledzy jaki akumulator kupić. chodzi o markę bateria ma siedzieć w pasacie b5 1.9 tdi. warta bosch a może innej marki taki który nie padnie zbyt szybko. Macie jakieś doświadczenie odnośnie tematu??????

lizardking 

Auto: kilka
Silnik: ropuchożłopów
Wysłany: 17-02-2011, 21:27   

Bosch robi bateryjki pod nazwą GigaWat i Mega Wat. Mam parę takich, spisują się dobrze.

haragon 

Auto: SKODA OCTAVIA I
Silnik: 1,9 TDI ASV
Wysłany: 12-06-2011, 21:22   

Zastanów się jeszcze nad Centrą. Ja mam pod maską Future i sprawuje się naprawdę bardzo dobrze. Szczerze polecam...
http://centra.com.pl/nasz...de/premium.html

owojtas 

Auto: Audi 80
Silnik: 1,9 TDI 1Z
Wysłany: 12-06-2011, 23:50   

polecam centre w rodzinie jest 3 klekoty i w kazdym siedzi akumulator Centry. zimą klekoty odpalaja od strzała. Z produktami Bosch typu gigawat mam złe wspomnienia juz przy lekkich przymrozkach pojawiały się kłopoty z odpaleniem

SACZI 

Auto: dobre
Silnik: oszczędny
Wysłany: 13-06-2011, 21:57   

Mi jeden znajomen plecał Vartę BluLine, czyli podstawową linię.
W sklepie z koleii FIAMM'a zachwalali.
Na forach Bosche polecają ...
Ja mam Kagera prawie 3 letniego i dobrze pracuje.
W drugim aucie cholera wie jaka marka i tez daje radę.

Generalnie ciężko wyczuć ...

italiano_83 

Auto: Golf
Silnik: 1.9 TDI
Wysłany: 14-06-2011, 21:10   

Ja miałem Boscha Silver i po drugiej ostrej zimie wyzionął ducha :evil:
Teraz mam Varta Silver Dinamic jedną ostrą zimę przetrwała, ciekawe jak teraz będzie :?

kris_s 

Auto: 3B6 2004r
Silnik: AVB
Wysłany: 14-06-2011, 22:14   

italiano_83 napisał/a:
Varta Silver Dinamic

U mnie taka siedzi odkąd mam auto, czyli ponad 3 lata, nie wiem ile za Odrą jeździł.

lizardking 

Wysłany: 22-01-2012, 14:58   Re: Jaki akumulator kupić???

Pawełek napisał/a:
Koledzy jaki akumulator kupić. chodzi o markę bateria ma siedzieć w pasacie b5 1.9 tdi. warta bosch a może innej marki taki który nie padnie zbyt szybko. Macie jakieś doświadczenie odnośnie tematu??????

i jaki kupiłeś ?

Muti 
Rider

Auto: VW Touran
Silnik: 2.O TDI 100kW
Wysłany: 22-01-2012, 15:17   

U mnie od nowości(8lat) siedziała Varta silver bodajże 70Ah i zmieniłem znowu na vartę silver tylko 77Ah ze względu na webasto,a stare aku w garażu od 2 miesiecy stoi naładowana i napięcie spadło o 0,01V,takze jeszcze było dobre,ale teraz ze spokojem właczam webasto:)

quake 

Auto: A4
Silnik: AVF
Wysłany: 22-01-2012, 22:44   

A ja wybrałem Cenre FUTURA pare lat temu bo nie pamiętam i jestem zadowolony ,nawet przy -20 nie było zająknięcia przy kręceniu ,ma dobry prąd rozruchowy a pozatym produkują to w Polsce co nie jest dla mnie bez znaczenia
W Ibizie kobiety kończy się bateria i pewnie też kupimy Cenre Futura bo mam do tego produktu zaufanie

wesol 

Auto: sharan i golf
Silnik: AUY i ASZ
Wysłany: 23-01-2012, 06:43   

futura naprawde dobra bateria. Poleca sie jednak brac centre plus gdyż na future zdarzały sie reklamacje. Za bardzo wysilona jest a plus z tego co słyszalem jest niezawodny. Parametry sa bardzo zbliżone. Takze polecam centre i kiedys nawet było w tv ze w amerykanskich łodziach podwodnych sa ich baterie.

mkFryzjer 

Auto: Audi A6
Silnik: ASB/AEL
Wysłany: 23-01-2012, 13:28   

A mi centra futura 74ah padła po 2 latach :(

lizardking 

Wysłany: 23-01-2012, 19:59   

wesol napisał/a:
futura naprawde dobra bateria. Poleca sie jednak brac centre plus gdyż na future zdarzały sie reklamacje. Za bardzo wysilona jest a plus z tego co słyszalem jest niezawodny. Parametry sa bardzo zbliżone. Takze polecam centre i kiedys nawet było w tv ze w amerykanskich łodziach podwodnych sa ich baterie.

Nie miałem do czynienia z futurą ale miałem z centrą plus. Pacjent to VW T4 1,9 TD. W tamtym roku przy mrozach -15 bateria nie miala siły kręcić silnikiem /rozrusznik OK/. Kupiłem więc świezutką centre plus /poj taka jak poprzednie aku - 74 ah/ i .... tak samo nie miała siły kręcić. Latem też tempo obracania wałem nie było wybitne więc oceniam ten model jako lipe. Kolega kupil niedawno do oktawii tdi baterie EXIDE - to teraz tez centra tylko z inna nazwa i tak samo ledwo kreci.

Teraz muszę kupić dwie sztuki aku 95AH do bmw i sprintera i chyba kupie ZAP piastow.

Czytalem kiedys ze nowoczesne akumulatory Varty, Boscha, Futura centry itd sa wykonywane w nowoczesnej technologii cienkich plyt co daje duza moc rozruchowa ale ogromnie ogranicza trwalosc, podobnie zreszta jak wapniowe dodatki do elektrolitu, powodujace ograniczenie odparowalnosci wody /akumulator bezobslugowy/. Lepiej kupic tanszy, tradycyjny akumulator z korkami do dolewania wody bo moze krecic bedzie nieco wolniej / co nie znaczy ze beznadziejnie jak centra plus / ale wytrzyma piec lat a nie dwa.

tm 

Auto: e46 M3
Silnik: noisy
Wysłany: 24-01-2012, 01:55   

W USA do wyboru są tylko takie opcje:
1) OPTIMA red-, yellow- lub bluetop - 3 lata gwarancji
2) i co ciekawe dwie opcje akumulatorów a'la "gold" albo "platinum", sprzedawane przez sieci dystrybucji części i akcesoriów samochodowych, np. AutoZone, NAPA czy O'Reilly. Te dwa rodzaje pewnie produkowane są przez jedną fabrykę tylko naklejki inne. I tu gwarancja wynosi aż 5 (gold) lub 7 lat (platinum). Czyli bateria pada przed tym okresem i wymieniają na nową.

Ceny podobne jak w Polsce, za optime redtop do jetty zaplacilem $190. Za zwrot starego dają $12.

W razie wątpliwości zaznaczam, że tu nie ma problemów z wymianami, zwrotami itp. Nawet otwarte czipsy oddaje w sklepie, bo mi nie smakują i zwracają kasę. Liczy się satysfakcja klienta :mrgreen:

Odpowiedz do tematu